Położenie

Przedszkole i Żłobek Kolorowe Kredki znajdują się na w niedalekiej odległości od centrum Piaseczna, 5 minut spacerem od Centrum Edukacyjno-Multimedialnego.

Zapisz się do kredek

20190303_14

Budynek

Mieścimy się w wolnostojącym budynku o powierzchni ponad 1200 m2 , zbudowanym specjalnie z przeznaczeniem na przedszkole i żłobek. Budynek spełnia wszystkie przewidziane prawem normy budowlane, sanitarne i przeciwpożarowe. Jest ogrodzony a co za tym idzie zapewnia bezpieczeństwo dzieciom z przedszkolaka i żłobka.  Budynek posiada windę osobową co pozwala osobom niepełnosprawnym na swobodne poruszanie się po placówce.

Plac zabaw

Posiadamy bardzo duży plac zabaw pokrytym bezpiecznym, syntetycznym podłożem z wydzielonym boiskiem do gry w piłkę nożną oraz zajęć sportowych. Na przedszkolnym i żłobkowym placu zabaw znajdują się zestawy zabawowo – sprawnościowe, huśtawki, miejsce do gry w klasy oraz inne liczne zabawki. Dla wygody naszych przedszkolaków posiadamy dedykowaną zewnętrzną łazienkę usytuowaną w budynku.

20190303_36
20190303_31

Sale dydaktyczne

Posiadamy siedem sal dla przedszkolaków oraz 2 sale dla żłobka, każda z własną łazienką. Sale są bardzo dobrze doświetlone światłem dziennym. Ogrzewanie w całym budynku jest podłogowe, co daje dzieciom zimą wyjątkowy komfort. Wszystkie meble, zabawki, wykładziny posiadają odpowiednie certyfikaty wymagane dla placówek niepublicznych.

W łazienkach temperatura wody jest regulowana przez termostat i nastawiona w ten sposób aby dzieci się nie oparzyły. Wysokość i wielkość umywalek oraz ubikacji jest dostosowana do małych dzieci. Ścianki działowe między ubikacjami są przemyślane, tak aby dzieciom dawały komfort i prywatność ale na tyle niskie aby ciocie widziały co się w nich dzieje.

Wnętrza Przedszkola i Żłobka zostały zaprojektowane w sposób, który sprzyja koncentracji oraz daje optymalne warunki dla rozwoju kreatywności dzieci. Unikamy zbyt dużej ilości rozpraszających wizualnych bodźców, bazę stanowią ciepłe, jasne wnętrza tworzące przyjazną atmosferę, w której pojawia się intensywny, nasycony kolor na jednej ze ścian.